Końcówki męskie VEMV-133, proste EMC, pozycjonowalne, gwint PG, metalowy; IP 68 | zapytaj o produkt | | |
Końcówki EMC VEMV-133 są wykonane z niklowanego aluminium i specjalnie modyfikowanego poliamidu, który jest samogasnący, wolny od halogenów i kadmu oraz bardzo odporny na uderzenia.
Zakłócenia w postaci pól magnetycznych lub sygnałów elektrycznych są przenoszone do obudowy poprzez oplot ekranujący PMAJACK połączony z obudową przy pomocy końcówki VEMV. Dzięki temu, że oplot ekranujący jest mocowany na zewnątrz obudowy urządzenia (od strony rury) końcówki te mogą być stosowane w instalacjach, gdzie ilość dostępnego miejsca jest ograniczona (np. silniki, gniazda i punkty zasilające).
Rury PMAFLEX mocujemy w końcówce przy pomocy klipsów owalnych, które pasują zarówno do rur z szerokim jak i z wąskim karbem, zapewniając wysoką wytrzymałość na wyrwanie rury z końcówki. Po zamocowaniu rury klips blokujący można wyjąć tylko przy pomocy śrubokręta.
stopień ochrony IP 68 (w zastosowaniach statycznych) można osiągnąć stosując odpowiednie uszczelki: NVN3, SVN4 lub OR.
Dodatkowe cechy:
- minimalne zmniejszenie średnicy wewnętrznej,
- możliwość montażu wstępnego w systemach wiązek kablowych,
- wysoka skuteczność ekranowania oraz niska rezystancja połączenia,
- łatwy montaż i rozmontowanie również w przypadku długich kabli.
Końcówki te są szeroko stosowane w przemyśle maszynowym i w budowie pojazdów szynowych.
Typ: | VEMV-133 | Gwint: | PG, pozycjonowalny | Kształt: | prosta EMC | Materiał: | | - końcówka | modyfikowany poliamid | - gwint | niklowane aluminium | Zakres temperatury: | | - praca ciągła: | -40 ÷ +105 [°C] | - praca krótkotrwała: | +160 [°C] | Stopień ochrony: | IP 68 (z uszczelkami) | Palność: | samogasnące | Klasa palności wg UL 94: | b.d. | Wolne od halogenów: | tak | Kolor: | czarny, szary | Element zgodny z systemem: | PMAFLEX |
Specyfikacja:PowrótUwaga !
Producent Systemu PMA, dla ułatwienia pracy konstruktorom i projektantom,
udostępnia rysunki wybranych produktów w formatach inżynierskich i graficznych
(zobacz -
Instrukcja pobierania rysunków CAD).
Instrukcje montażu Systemu PMA dostępne
tutaj.