Przezroczysty 1-składnikowy żel silikonowy do zapewnienia dodatkowej izolacji elektrycznej w puszkach połączeniowych i urządzeniach elektronicznych. Szczególnie nadaje się do stosowania na zewnątrz oraz w wilgotnych środowiskach. Do instalacji elektrycznych o napięciu do 1 kV.
Główne cechy produktu:
- temperatura pracy -60 °C to +200 °C
- natychmiast gotowy do użycia - bez mieszania i bez czekania
- trwały, lepki i elastyczny, nie ścieka, nie wysycha
- silna przyczepność do większości izolacji kabli, a także do obudów z tworzyw sztucznych lub metali
- zabezpiecza wnętrze puszek / urządzeń przed owadami
- zapewnia stopień ochrony IP68 (w odpowiedniej obudowie)
- zamykana dysza tuby umożliwia wielokrotne użycie
- do użycia ze standardowymi pistoletami do kartuszy
- żel można usunąć bez uszkodzenia chronionych przewodów
- wolny od halogenów, nietoksyczny
- nieograniczony czas przechowywania
- nie zawiera izocyjanianów (izocyjaniany są związkami wysoce reaktywnymi chemicznie)
- odporny na promieniowanie UV